KANAL TEMİZLEME ARAÇLARI

 

   BORU FIRÇASI
Rior boru temizleme makinelerinin uçlarından birincisi olan boru fırçası kazan borularında ve ısı değiştiricilerde son temizlik ve yüzeylere yapışmış olan pislikleri parçalayıcı yok edici özelliğe sahiptir.
   YAĞ KESİCİ
Deterjanla yağ tabakası oluşmuş boruların açılmasında çöp ve artık boşaltma borularındaki yağsı tıkanmalarda ve kireçlenme sonunda borunun çeperinin orjinal hale getirilmesinde.
   SPİRAL ŞERİT KESİCİ
Her türlü tıkanma, kök, paçavra vs. temizlenmesinde, kimyasal birikintiler sonucu oluşmuş sırlı, camlaşmış tıkanıkların açılmasında.
   ÇENGEL BURGU
Kolon içinde kalan muhtelif artıkların getirilmesinde kullanılır.
   MODEL K 39 Temizleme:
3/4" (20mm)'den 21/2" (70mm)'e borularda, dirsekli borularda ve özellikle PVC borularda bulunan ek yerlere zarar vermeden temizleme yapar.
Uygulama Alanları : Banyo ve lavabolarda, bina içi temizleme işlerinde kullanılır.
 

MODEL K 1500sp Temizleme:
2" (50mm)'de 10" (250mm)'e borularda 90m (300m)'ye kadar temizler.

Uygulama Alanları : 4" (100m)'den 10" (250m)'e kadar kanalizasyonlarda kullanılır. Köklü, yerleşmiş tıkanıkları temizler. 

   


 

 

KOMBİNE KANAL AÇMA

 

Kombine Kanal Açma Aracı Teknik Detaylar:

Kanal Açma Aracı kanalizasyon borularının içinde bulunan katı atıkları yüksek basınçlı su ile yumuşatıp sürükleyerek logar
bacalarına kadar getirilmesini ve bu logar bacalardan vakum sistemi ile emilerek tank içine aktarılmasını sağlar.

Kanal Açma Aracı isteğe bağlı olarak 3000-2000 lt. hacimlerinde üretilebilmektedir. Silindirik yapıda ve standart olarak
DIN normunda uygun malzemeden imal edilen tanklar,isteğe bağlı olarak paslanmaz çelik malzemeden de
üretilebilmektedir.Pis su ve temiz su tankları ikiye bölünmüş tek bir tank olarak imal edilebileceği gibi ayrı ayrı tanklar
halinde de imalatı yapılabilir.

Kanal Açma Aracı tankının temiz su haznesinin üzerinde içeri girilebilmesi için bir menhol vardır.

Kanal Açma Aracı tankının arka kapağı tam açılır tip olup hidrolik silindir ile düşey eksende açılmaktadır.Arka kapağın tanka kilitlenmesi
standart uygulamalarda el kumandalı kilitleme simitleri ile olabildiği gibi isteğe bağlı olarak hidrolik silindir
ile otomotik kilitleme sistemleri de uygulanmaktadır.

Kanal Açma Aracı tankının içerisine emilen atık suyun vakum pompasına kaçmasını engellemek amacı ile paslanmaz malzemeden imal yüzer toplu 2 adet emniyet şamandırası vardır.

Kanal Açma Aracı tankının içerisindeki atık suyun seviyesini görebilmek için arka kapak üzerinde seviye gösterge bölmeleri, ayrıca tank yanında seviye göstergesi vardır. Tank içerisine atık malzemenin emilmesi tank üzerine monteli teleskopik tip bomdan veya tank arka kapağına bağlı emiş vanasından yapılabilmektedir.Ayrıca emilen atık içerindeki katı malzemelerin tankın içinde kalmasını ve atık suyun geri kanalizasyona boşaltılmasını sağlayan sistem vardır.