VİDANJÖR SEMİ TREYLER

 

Vidanjör Semi Treyler

Vidanjör semi treyler, foseptik ve çamurlu sıvıları emerek toplamak ve nakletmek amacıyla tasarlanmıştır. Vidanjör semi treyler, araç üzerine bağlanmış bir alt şasi, silindirik bir tank, tank arkasında bir arka kapak ile PTO’ dan hareket alan vakum donanımından oluşmaktadır. Araç şasisi üzerine çelik "U" profillerden oluşan alt şasi yapılır. Tank, çelik saçtan silindirik olarak imal edilir.
Tank ön ve arka bombeli aynası tanka geçirilerek, tanka içten ve dıştan kaynakla birleştirilir. Tank içinde, cıvatalarla bağlanmış yeterli sayıda dalgakıran bulunur. Tank alt şasi üzerine uygun eğim yapacak şekilde yataklama elemanlarıyla bağlıdır. Arka kapak üstten ayarlı menteşelerle tanka bağlanır ve bir hidrolik silindir ve hidrolik el pompası yardımıyla yukarı doğru açılır.
Arka kapak vidanjörün boyutuna bağlı olarak volanlı uygun sıkma düzeni ile conta üzerine sıkılarak kapatılıp sızdırmazlık sağlanır. Vakum Pompası araç şasisinin yanına kolay ulaşılabilecek şekilde bağlanır. Vakum pompasına hareket, PTO’ dan alınacaktır. PTO kumandası araç kabininde bulunur. Vakum donanımının uygun bir yerinde vakum-metre bulunur. Vakum donanımında emniyetli valf yer almaktadır.
Şasi ve dingiller mevcut karayolu yönetmeliğine ve TSE normlarına uygun olarak üretilmektedir. Kriko ayakları paralel çalışan, çift hızlı, mafsallı, geniş pabuçlu, teleskopik, statik 50 ton, dinamik 25 ton kapasitelidir.