VİDANJÖR

 

Vidanjör, foseptik ve çamurlu sıvıları emerek toplamak ve nakletmek amacıyla tasarlanmıştır. Vidanjör, araç üzerine bağlanmış bir alt şasi, silindirik bir tank, tank arkasında bir arka kapak ile PTO dan hareket alan vakum donanımından oluşmaktadır.
Tank ön ve arka bombeli aynası tanka geçirilerek, tanka içten ve dıştan kaynakla birleştirilir. Tank içinde, cıvatalarla bağlanmış yeterli sayıda dalgakıran bulunur. Tank alt şasi üzerine uygun eğim yapacak şekilde yataklama elemanlarıyla bağlıdır. Arka kapak üstten ayarlı menteşelerle tanka bağlanır ve bir hidrolik silindir ve hidrolik el pompası yardımıyla yukarı doğru açılır.
Arka kapak vidanjörün boyutuna bağlı olarak volanlı uygun sıkma düzeni ile conta üzerine sıkılarak kapatılıp sızdırmazlık sağlanır. Vakum pompası araç şasisinin yanına kolay ulaşılabilecek şekilde bağlanır. Vakum pompasına hareket, PTO dan alınacaktır. PTO kumandası araç kabininde bulunur. Vakum donanımının uygun bir yerinde vakum-metre bulunur. Vakum donanımında emniyet valfı yer almaktadır. Vakum pompasının su emmesini önlemek için 2 adet şamandıra mevcuttur.

VİDANJÖR AKSESUARLARI:

  • Aracın her iki yanında emiş hortumları için dolap
  • Spiralli emiş hortumları
  • Çamurluk ve tozluk lastikleri
  • Hortum kaplin anahtarı
  • Galvanizli saçtan yapılmış musluklu el yıkama suyu deposu
  • Takım sandığı

 

VİDANJÖR SEMİ TREYLER

 

Vidanjör Semi Treyler

Vidanjör semi treyler, foseptik ve çamurlu sıvıları emerek toplamak ve nakletmek amacıyla tasarlanmıştır. Vidanjör semi treyler, araç üzerine bağlanmış bir alt şasi, silindirik bir tank, tank arkasında bir arka kapak ile PTO’ dan hareket alan vakum donanımından oluşmaktadır. Araç şasisi üzerine çelik "U" profillerden oluşan alt şasi yapılır. Tank, çelik saçtan silindirik olarak imal edilir.
Tank ön ve arka bombeli aynası tanka geçirilerek, tanka içten ve dıştan kaynakla birleştirilir. Tank içinde, cıvatalarla bağlanmış yeterli sayıda dalgakıran bulunur. Tank alt şasi üzerine uygun eğim yapacak şekilde yataklama elemanlarıyla bağlıdır. Arka kapak üstten ayarlı menteşelerle tanka bağlanır ve bir hidrolik silindir ve hidrolik el pompası yardımıyla yukarı doğru açılır.
Arka kapak vidanjörün boyutuna bağlı olarak volanlı uygun sıkma düzeni ile conta üzerine sıkılarak kapatılıp sızdırmazlık sağlanır. Vakum Pompası araç şasisinin yanına kolay ulaşılabilecek şekilde bağlanır. Vakum pompasına hareket, PTO’ dan alınacaktır. PTO kumandası araç kabininde bulunur. Vakum donanımının uygun bir yerinde vakum-metre bulunur. Vakum donanımında emniyetli valf yer almaktadır.
Şasi ve dingiller mevcut karayolu yönetmeliğine ve TSE normlarına uygun olarak üretilmektedir. Kriko ayakları paralel çalışan, çift hızlı, mafsallı, geniş pabuçlu, teleskopik, statik 50 ton, dinamik 25 ton kapasitelidir.

 

KOMBİNE KANAL AÇMA

 

Kombine Kanal Açma Aracı Teknik Detaylar:

Kanal Açma Aracı kanalizasyon borularının içinde bulunan katı atıkları yüksek basınçlı su ile yumuşatıp sürükleyerek logar
bacalarına kadar getirilmesini ve bu logar bacalardan vakum sistemi ile emilerek tank içine aktarılmasını sağlar.

Kanal Açma Aracı isteğe bağlı olarak 3000-2000 lt. hacimlerinde üretilebilmektedir. Silindirik yapıda ve standart olarak
DIN normunda uygun malzemeden imal edilen tanklar,isteğe bağlı olarak paslanmaz çelik malzemeden de
üretilebilmektedir.Pis su ve temiz su tankları ikiye bölünmüş tek bir tank olarak imal edilebileceği gibi ayrı ayrı tanklar
halinde de imalatı yapılabilir.

Kanal Açma Aracı tankının temiz su haznesinin üzerinde içeri girilebilmesi için bir menhol vardır.

Kanal Açma Aracı tankının arka kapağı tam açılır tip olup hidrolik silindir ile düşey eksende açılmaktadır.Arka kapağın tanka kilitlenmesi
standart uygulamalarda el kumandalı kilitleme simitleri ile olabildiği gibi isteğe bağlı olarak hidrolik silindir
ile otomotik kilitleme sistemleri de uygulanmaktadır.

Kanal Açma Aracı tankının içerisine emilen atık suyun vakum pompasına kaçmasını engellemek amacı ile paslanmaz malzemeden imal yüzer toplu 2 adet emniyet şamandırası vardır.

Kanal Açma Aracı tankının içerisindeki atık suyun seviyesini görebilmek için arka kapak üzerinde seviye gösterge bölmeleri, ayrıca tank yanında seviye göstergesi vardır. Tank içerisine atık malzemenin emilmesi tank üzerine monteli teleskopik tip bomdan veya tank arka kapağına bağlı emiş vanasından yapılabilmektedir.Ayrıca emilen atık içerindeki katı malzemelerin tankın içinde kalmasını ve atık suyun geri kanalizasyona boşaltılmasını sağlayan sistem vardır.